+48 94 314 81 10 polonez@msu.pl Rezerwacja 519 339 452

Zabiegi leczniczne

Zabiegi rehabilitacyjne nad morzem to gwarancja poprawy zdrowia - zabiegi rehabilitacyjne w połączeniu ze zdrowym jodem uwolnią Cię ze wszelkich schorzeń!

Fizykoterapia jest jedną z dziedzin fizjoterapii, która wykorzystuje działanie czynników fizycznych w celach leczniczych. Zabiegi fizykoterapeutyczne dzielimy na elektroterapię, magnetoterapię, światłolecznictwo, leczenie ciepłem oraz zimnem, laseroterapię i hydroterapię. Stosowane są miejscowo lub ogólnie.

 

Lampa Sollux

Ma zastosowanie w przewlekłych stanach zapalnych, nerwobólach i zespołach bólowych.

 

Lampa Bioptron

Jest to światło spolaryzowane, które leczy wiele dolegliwości w szerokim zakresie zastosowań medycznych i kosmetycznych, stymulując krążenie krwi i regenerację tkanek, jednocześnie zmniejszając stan zapalny.

 

 

Pole magnetyczne

Wykorzystuje się je w leczeniu różnego rodzaju chorób stawów, kości, osteoporozy, chorób skóry, nadciśnienia tętniczego, a także chorób kobiecych. Dzięki oddziaływaniu na komórki polem magnetycznym przyspieszony zostaje proces gojenia się tkanek.

 

Laseroterapia

Biostymulacja laserowa dokonuje głębokiej penetracji tkanki, stymuluje ją w ten sposób do regeneracji.

 

Elektroterapia 

To dziedzina fizykoterapii, w której stosuje się różnego rodzaju prądy lecznicze o różnej częstotliwości. W trakcie zabiegów na odpowiednich miejscach na ciele pacjenta nakłada się specjalne elektrody, przez które zostaje przepuszczony prąd. Zabiegi tego rodzaju działają przede wszystkim przeciwbólowo. Dochodzi przy tym również do zmniejszenia napięcia mięśni, przyśpieszenia regeneracji tkanek, a także lepszego wchłaniania się obrzęków.

 

Sonoterapia

Ultradźwięki to zabieg wykorzystujący fale mechaniczne podłużne. Należy do środków całkowicie bezbolesnych. Regularne poddawanie się zabiegowi w wykorzystaniem ultradźwięków zmniejsza dolegliwości bólowe oraz łagodzi stany przeciwzapalne. Działa również rozluźniająco na mięśnie, co sprawdza się w przypadku osób intensywnie trenujących. 

 

Fonoforeza

Zalecana jest osobom po przebytych urazach, ze stanami zapalnymi i z chorobą zwyrodnieniową stawów. Terapia odbywa się przez emitowane ultradźwięki, które wspomagają regenerację i wraz z mikromasażem wprowadzają leki do organizmu.

 

Pole magnetyczne

Wykorzystuje się je w leczeniu różnego rodzaju chorób stawów, kości, osteoporozy, chorób skóry, nadciśnienia tętniczego, a także chorób kobiecych. Dzięki oddziaływaniu na komórki polem magnetycznym przyspieszony zostaje proces gojenia się tkanek.

 

Ćwiczenia w odciążeniu UGUL

Ćwiczenia czynne w odciążeniu zalecane są w stanach po unieruchomieniu lub gdy nastąpił niepełny zrost kostny np. po złamaniach, w przypadku osłabienia, porażenia lub niedowładów mięśni, zmian zwyrodnieniowych stawów lub zmniejszonej ich ruchomości oraz łagodzą bóle, które występują w obrębie narządu ruchu.

 

Gimnastyka grupowa (min. 5 osób)

Ćwiczenia prowadzone w grupie wpływają na poprawę sprawności fizycznej, zwiększają wydolność układu krążeniowo – oddechowego oraz poprawiają koordynację ruchową.

 

Fotel masujący

Masaż na fotelu masującym służy poprawie cyrkulacji krwi, kondycji mięśni, łagodzeniu stresu oraz zapewnianiu relaksu i lepszego ogólnego samopoczucia.

 

Krioterapia miejscowa

Zabieg polega na miejscowym schłodzeniu ciała. Jego działanie polega na uśmierzaniu bólu, obniżeniu aktywności procesu zapalnego, obniżeniu napięcia mięśni, zmniejszeniu obrzęków, a w konsekwencji na zwiększeniu mobilności chłodzonych stawów , wzroście siły mięśni i skróceniu czasu leczenia kontuzji.

 

Drenaż limfatyczny

Zabieg ma silny wpływ na organizm, sprzyja resorpcji płynów śródmiąższowych. Usuwa zalegające toksyny, stymuluje drenaż żylny i limfatyczny oraz wpływa na uelastycznienie i odżywienie tkanek.

 

Światłoterapia

Fototerapia czyli leczenie światłem: wpływa na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu budzi naturalne procesy regeneracyjne, stymuluje przemianę materii, wzmacnia układ immunologiczny, poprawia krążenie krwi.

 

Inhalacje solankowe

Wdychanie aerozolu solankowego powoduje nawilżenie dróg oddechowych, rozrzedzenie śluzu i umożliwia łatwiejsze odksztuszanie. Podczas takiej kuracji następuje wchłanianie jodu.

 

Galwanoborowina


Zabieg z zakresu fizykoterapii, w którym wykorzystuje się okład borowinowy urozmaicony dodatkowo o działanie prądu galwanicznego. Zabieg z okładem galwanoborowinowym polega na obłożeniu ciała borowiną o temperaturze ok. 40 stopni Celsjusza oraz rozgrzaniu go dodatkowo prądem galwanicznym, który nasila jeszcze przeciwzapalne działanie borowiny, terapię galwanoborowinową zaleca się w celu leczenia schorzeń neurologicznych i urologicznych, także przeciwbólowo.

 

Diatermia


Diatermia jest zabiegiem fizykoterapeutycznym, polegającym na wykorzystaniu pulsujących pól elektromagnetycznych wielkiej częstotliwości w celu stosowania tzw. ciepła terapeutyczneg.

 

Hydromasaż

Masaż wodny (podwodny) to jedna z technik pozwalających na relaksację mięśni, redukcję bólu stawów i mięśni oraz poprawę przepływu chłonki. 

 

Kąpiel perełkowa

To jeden z zabiegów hydroterapii (wodolecznictwa), polegający na zanurzeniu się w wodzie wypełnionej pęcherzykami powietrza. Taki masaż powietrzno–wodny ma właściwości relaksujące, odprężające, może być stosowany w przypadku schorzeń kręgosłupa, zwyrodnień stawów, nerwicy, depresji czy żylaków.

 

 Wirówki kończyn dolnych i górnych

Wirówka jest także z powodzeniem stosowana z łagodzeniu objawów zaburzeń nerwowych. Regulowana siła wody, temperatura i strumień wody umożliwiają przeprowadzenie efektywnego hydromasażu. Masaż wirowy wykazuje działanie redukujące opuchliznę, bóle i napięcie mięśni. Stosowany także w celu usprawnienia krążenia krwi.

 

Kąpiel solankowa

Kąpiele solankowe wpływają na pracę układu nerwowego, działają przeciwbólowo i wyciszająco. Poprawiają ukrwienie skóry, sprawność serca, wzrost przewietrzenia płuc, pobudzają przemianę materii, wpływają korzystnie na ogólną odporność organizmu, normalizują ciśnienie krwi.

 

Kąpiel kwasowęglowa

To jeden z zabiegów leczniczych, który dobrze wpływa m.in. na układ krążenia i problemy z nadciśnieniem. Podczas takiej kąpieli wykorzystuje się wodę z podwyższoną zawartością dwutlenku węgla, który wchłaniany jest przez układ oddechowy i skórę. Dzięki temu zmniejsza się stężenie produktów przemiany materii, glukozy i cholesterolu we krwi.

 

Kąpiel w zawiesinie borowinowej 

Ułatwia wchłanianie wysięków pojawiających się w różnych stanach chorobowych, działa przeciwbólowo, poprawia ukrwienie. 

 

Okłady borowinowe miejscowe

Rozszerzają naczynia krwionośne, dzięki czemu poprawia się krwioobieg w naszym organizmie. Ponadto, poprzez rozgrzanie i rozluźnienie mięśni i stawów, odczuwalnie zmniejsza się uczucie bólu.

 

SAUNA Infra Red

 

Korzystanie z sauny infrared to dobry sposób na regenerację mięśni po wysiłku, poprawę stanów pourazowych narządów ruchu, polepszenie kondycji skóry, spalenie zbędnych kalorii i zwalczenie cellulitu. Nie można także zapomnieć o usuwaniu toksyn z organizmu.

 

 


więcej

Skontaktuj się z nami
Rozumiem
Dane kontaktowe

tel. +48 94 314 81 10
e-mail: polonez@msu.pl
Ośrodek Sanatoryjno-Wypoczynkowy „POLONEZ” Sanatorium Uzdrowiskowe

ul. Darłowska 8
76-156 Dąbki