+48 94 314 81 10 polonez@msu.pl Rezerwacja 519 339 452

Zabiegi leczniczne

Lampa Sollux

Ma zastosowanie w przewlekłych stanach zapalnych, nerwobólach i zespołach bólowych.

Lampa Bioptron

Jest to światło spolaryzowane, które leczy wiele dolegliwości w szerokim zakresie zastosowań medycznych i kosmetycznych, stymulując krążenie krwi i regenerację tkanek, jednocześnie zmniejszając stan zapalny.

Magnetronik

Jest to zabieg leczniczy wykorzystujący działanie pola magnetycznego. Skutecznie przyspiesza regenerację chorych tkanek, łagodzi ból i działa przeciw zapalnie

Laseroterapia

Biostymulacja laserowa dokonuje głębokiej penetracji tkanki, stymuluje ją w ten sposób do regeneracji.

Elektrodiagnostyka

Umożliwia badanie pobudliwości nerwów i mięśni przy użyciu prądu.

HandsFree Sono

Terapia Ultradźwiękowa

Fonoforeza

Zalecana jest osobom po przebytych urazach, ze stanami zapalnymi i z chorobą zwyrodnieniową stawów. Terapia odbywa się przez emitowane ultradźwięki, które wspomagają regenerację i wraz z mikromasażem wprowadzają leki do organizmu.

Pole magnetyczne

Wykorzystuje się je w leczeniu różnego rodzaju chorób stawów, kości, osteoporozy, chorób skóry, nadciśnienia tętniczego, a także chorób kobiecych. Dzięki oddziaływaniu na komórki polem magnetycznym przyspieszony zostaje proces gojenia się tkanek.

Ćwiczenia w odciążeniu UGUL

Ćwiczenia czynne w odciążeniu zalecane są w stanach po unieruchomieniu lub gdy nastąpił niepełny zrost kostny np. po złamaniach, w przypadku osłabienia, porażenia lub niedowładów mięśni, zmian zwyrodnieniowych stawów lub zmniejszonej ich ruchomości oraz łagodzą bóle, które występują w obrębie narządu ruchu.

Ćwiczenia indywidualne

Indywidualnie dostosowane do każdego pacjenta zestaw ćwiczeń usprawniających

Gimnastyka grupowa (min. 5 osób)

Ćwiczenia prowadzone w grupie wpływają na poprawę sprawności fizycznej, zwiększają wydolność układu krążeniowo – oddechowego oraz poprawiają koordynację ruchową.

Fotel masujący

Masaż na fotelu masującym służy poprawie cyrkulacji krwi, kondycji mięśni, łagodzeniu stresu oraz zapewnianiu relaksu i lepszego ogólnego samopoczucia.

Krioterapia miejscowa

Zabieg polega na miejscowym schłodzeniu ciała. Jego działanie polega na uśmierzaniu bólu, obniżeniu aktywności procesu zapalnego, obniżeniu napięcia mięśni, zmniejszeniu obrzęków, a w konsekwencji na zwiększeniu mobilności chłodzonych stawów , wzroście siły mięśni i skróceniu czasu leczenia kontuzji.

Siłownia/fitness 1 godz.

Wyposażone w bieżnie, rowerki treningowe, stepper i „Atlas” dla poprawy kondycji i wyglądu sylwetki.

Elektrodiagnostyka

Metodyka i technika elektrostymulacji nerwowo – mięśniowej dotyczącej zarówno mięśni zdrowych, jak i uszkodzonych.

Diatermia

Diatermia jest zabiegiem fizykoterapeutycznym, polegającym na wykorzystaniu pulsujących pól elektromagnetycznych wielkiej częstotliwości w celu stosowania tzw. ciepła terapeutycznego

Drenaż limfatyczny

Zabieg ma silny wpływ na organizm, sprzyja resorpcji płynów śródmiąższowych. Usuwa zalegające toksyny, stymuluje drenaż żylny i limfatyczny oraz wpływa na uelastycznienie i odżywienie tkanek.

Światłoterapia

Fototerapia czyli leczenie światłem: wpływa na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu budzi naturalne procesy regeneracyjne, stymuluje przemianę materii, wzmacnia układ immunologiczny, poprawia krążenie krwi.

Inhalacje solankowe

Wdychanie aerozolu solankowego powoduje nawilżenie dróg oddechowych, rozrzedzenie śluzu i umożliwia łatwiejsze odksztuszanie. Podczas takiej kuracji następuje wchłanianie jodu.


więcej

Skontaktuj się z nami
Rozumiem
Dane kontaktowe

tel. +48 94 314 81 10
e-mail: polonez@msu.pl
Ośrodek Sanatoryjno-Wypoczynkowy „POLONEZ” Sanatorium Uzdrowiskowe

ul. Darłowska 8
76-156 Dąbki