Polonez Dąbki +48 94 314 81 10 polonez@msu.pl | Seaside Resort in Poland | Resort Polnische Ostsee | CENNIK
Zabiegi lecznicze Dąbki
Zabiegi Lecznicze
Odnowa Biologiczna i Rehabilitacja Polonez Dąbki
zobacz

.


Zabiegi Lecznicze - Polonez Dąbki

Centrum Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej zaprasza na zabiegi lecznicze.

Lampa Sollux

Ma zastosowanie w przewlekłych stanach zapalnych, nerwobólach i zespołach bólowych.

Lampa Bioptron

Jest to światło spolaryzowane, które leczy wiele dolegliwości w szerokim zakresie zastosowań medycznych i kosmetycznych, stymulując krążenie krwi i regenerację tkanek, jednocześnie zmniejszając stan zapalny.

Magnetronik

Jest to zabieg leczniczy wykorzystujący działanie pola magnetycznego. Skutecznie przyspiesza regenerację chorych tkanek, łagodzi ból i działa przeciw zapalnie

Laseroterapia

Biostymulacja laserowa dokonuje głębokiej penetracji tkanki, stymuluje ją w ten sposób do regeneracji.

Elektrodiagnostyka

Umożliwia badanie pobudliwości nerwów i mięśni przy użyciu prądu.

HandsFree Sono

Terapia Ultradźwiękowa

Fonoforeza

Zalecana jest osobom po przebytych urazach, ze stanami zapalnymi i z chorobą zwyrodnieniową stawów. Terapia odbywa się przez emitowane ultradźwięki, które wspomagają regenerację i wraz z mikromasażem wprowadzają leki do organizmu.

Pole magnetyczne

Wykorzystuje się je w leczeniu różnego rodzaju chorób stawów, kości, osteoporozy, chorób skóry, nadciśnienia tętniczego, a także chorób kobiecych. Dzięki oddziaływaniu na komórki polem magnetycznym przyspieszony zostaje proces gojenia się tkanek.

Ćwiczenia w odciążeniu UGUL

Ćwiczenia czynne w odciążeniu zalecane są w stanach po unieruchomieniu lub gdy nastąpił niepełny zrost kostny np. po złamaniach, w przypadku osłabienia, porażenia lub niedowładów mięśni, zmian zwyrodnieniowych stawów lub zmniejszonej ich ruchomości oraz łagodzą bóle, które występują w obrębie narządu ruchu.

Ćwiczenia indywidualne

Indywidualnie dostosowane do każdego pacjenta zestaw ćwiczeń usprawniających

Gimnastyka grupowa (min. 5 osób)

Ćwiczenia prowadzone w grupie wpływają na poprawę sprawności fizycznej, zwiększają wydolność układu krążeniowo – oddechowego oraz poprawiają koordynację ruchową.

Fotel masujący

Masaż na fotelu masującym służy poprawie cyrkulacji krwi, kondycji mięśni, łagodzeniu stresu oraz zapewnianiu relaksu i lepszego ogólnego samopoczucia.

Krioterapia miejscowa

Zabieg polega na miejscowym schłodzeniu ciała. Jego działanie polega na uśmierzaniu bólu, obniżeniu aktywności procesu zapalnego, obniżeniu napięcia mięśni, zmniejszeniu obrzęków, a w konsekwencji na zwiększeniu mobilności chłodzonych stawów , wzroście siły mięśni i skróceniu czasu leczenia kontuzji.

Siłownia/fitness 1 godz.

Wyposażone w bieżnie, rowerki treningowe, stepper i „Atlas” dla poprawy kondycji i wyglądu sylwetki.

Elektrodiagnostyka

Metodyka i technika elektrostymulacji nerwowo – mięśniowej dotyczącej zarówno mięśni zdrowych, jak i uszkodzonych.

Diatermia

Diatermia jest zabiegiem fizykoterapeutycznym, polegającym na wykorzystaniu pulsujących pól elektromagnetycznych wielkiej częstotliwości w celu stosowania tzw. ciepła terapeutycznego

Drenaż limfatyczny

Zabieg ma silny wpływ na organizm, sprzyja resorpcji płynów śródmiąższowych. Usuwa zalegające toksyny, stymuluje drenaż żylny i limfatyczny oraz wpływa na uelastycznienie i odżywienie tkanek.

Światłoterapia

Fototerapia czyli leczenie światłem: wpływa na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu budzi naturalne procesy regeneracyjne, stymuluje przemianę materii, wzmacnia układ immunologiczny, poprawia krążenie krwi.

Inhalacje solankowe

Wdychanie aerozolu solankowego powoduje nawilżenie dróg oddechowych, rozrzedzenie śluzu i umożliwia łatwiejsze odksztuszanie. Podczas takiej kuracji następuje wchłanianie jodu.


Położenie i dojazd

Ośrodek Wypoczynkowy "Polonez" znajduje się w północnej części miasta - blisko centrum, tuż przy głównej arterii, jednak mimo to jest tu cicho i spokojnie. Ośrodek otoczony jest liczną zielenią, a najbliższe zejście na plażę znajduje się tuż obok samego ośrodka. Do głównego deptaka Dąbek jest zaledwie 5 minut drogi. Cały teren ośrodka zajmuje powierzchnię ponad 2000m2.

Prosty i wygodny dojazd

Dojazd: ośrodek położony jest w Dąbkach przy ulicy Darłowskiej 8 (trasa wojewódzka 203 pomiędzy Koszalinem a Darłowem). Zmotoryzowanym oferujemy zamykany parking na terenie ośrodka. Dojazd do ośrodka dla osób niezmotoryzowanych: pociągiem lub autobusem do Koszalina, a następnie autobusem PKS lub busem w kierunku Darłowa (przystanek autobusowy 100 metrów od ośrodka).


Zabiegi lecznicze nad morzem Dąbki Turnus rehabilitacyjny Zabiegi rehabilitacyjne Darłówko Bobolin Mielno Unieście Łazy Jarosławiec turnusy nad morzem turnus rehabilitacja

Ośrodek Sanatoryjno-Wypoczynkowy Polonez w Dąbkach

Przez cały rok oferujemy wypoczynek i rehabilitację nad morzem. Organizujemy i obsługujemy imprezy firmowe, kursy i szkolenia. Zapraszamy do Dąbek.
Ośrodek wypoczynkowy Dąbki
Pokoje nad morzem
Domki letniskowe nad morzem

Kontakt

OSW „POLONEZ”
ul. Darłowska 8, 76-156 Dąbki

Recepcja / Rezerwacje

tel. 94 314 81 10
kom. 519 339 490, 519 339 423, 512 419 000
e-mail: polonez@msu.pl

Organ prowadzący ośrodek

MSU GROUP Spółka z o.o.
Pl. Piastowski 3, 85-012 Bydgoszcz
tel. 52 322 75 83
e-mail: msu@msu.pl