Polonez Dąbki +48 94 314 81 10 polonez@msu.pl | Seaside Resort in Poland | Resort Polnische Ostsee | CENNIK
Turnusy Rehabilitacyjne nad morzem
Turnusy rehabilitacyjne
Serdecznie zapraszamy na zdrowy wypoczynek w Dąbkach
zobacz

.

najbliższe oferty ›››
500 zł i 350 zł
od 6 dni / 5 nocy
wyżywienie + animacje
Jesień Dąbki
770 zł
8 dni / 7 nocy
zabiegi + wyżywienie
Jesień z zabiegami Dąbki
620 zł i 490 zł
6 dni / 5 nocy
wyżywienie + animacje
Pobyty nad morzem Dąbki
1560 zł
12 dni / 11 nocy
wyżywienie zabiegi Bal
Świąteczno-noworoczny Turnus nad morzem

Turnusy rehabilitacyjne nad morzem

Korzystnie wpływające na stan Państwa zdrowia, pełne pozytywnych wrażeń, poprawiające samopoczucie turnusy rehabilitacyjne to wymarzony sposób na odzyskanie sił oraz regenerację organizmu. Ośrodek Wypoczynkowo - Rehabilitacyjny „POLONEZ” znajduje się nad morzem zaledwie 150 m od BAŁTYKU.

Uzdrowisko Dąbki to urokliwy kurort nadmorski położony wśród lasów i nadmorskich wydm pomiędzy Bałtykiem, a jeziorem Bukowo. Piękna szeroka plaża, rozległe obszary leśne i wspaniały mikroklimat stanowią o uroku tej miejscowości. W pobliżu plaży znajduje się port rybacki, dzięki czemu w licznych smażalniach można rozkoszować się smakiem świeżej ryby. Rozległe jezioro Bukowo znakomicie nadaje się do uprawiania sportów wodnych. W okolicach Dąbek dla miłośników wycieczek krajoznawczych jest wiele tras spacerowo-rowerowych, a pobliskie miejscowości kuszą zabytkami oraz różnymi atrakcjami turystycznymi.

PREZENTY dla naszych Gości
wejście na basen i opcjonalnie: przejazdy bryczkami i wozami konnymi lub zwiedzanie Darłowa i Zamku Książąt Pomorskich, w sezonie rejsy statkiem.

Turnusy Rehabilitacyjne Dąbki Darłowo

W pasie nadbrzeżnym panuje wyjątkowy klimat. Aerozol morski występujący w powietrzu w strefie nadbrzeżnej, stanowi naturalny czynnik leczniczy, wykorzystywany efektywnie w uzdrowiskowym leczeniu przewlekłych chorób oddechowych, alergicznych, czy chorób zawodowych. Dodatkowo promienie słoneczne działają bakteriobójczo, pobudzają metabolizm i stymulują szyszynkę – gruczoł, który produkuje melatoninę, hormon odpowiedzialny m.in. za spokojny, naturalny sen.

Powietrze nadmorskie charakteryzuje się zwiększoną zawartością jodu dzięki temu nasz układ immunologiczny regeneruje się bardzo szybko. Wszystkie inne procesy życiowe również przebiegają sprawniej. Gwarantujemy, iż w tak sprzyjającym otoczeniu zdecydowanie łatwiej i szybciej powrócą Państwo do pełnej sprawności.

Szczególnie ciekawy mikroklimat nadmorski panuje w Dąbkach, jest wynikiem sumowania mikroklimatu plaży, bliskości jeziora Bukowo oraz oddziaływania lasów, głównie borów sosnowych. Wyżej wymienione czynniki sprawiły, że miejscowość Dąbki uzyskała status uzdrowiska. To doskonałe miejsce na turnusy rehabilitacyjne.

Obok ośrodka znajduje się wejście na plażę przystosowane dla osób poruszających się na wózku.

Rehabilitacja

Ośrodek „POLONEZ” oferuje profesjonalną opiekę kadry medycznej i rehabilitacyjnej oraz doskonale wyposażoną bazę zabiegową.

W czasie turnusów rehabilitacyjnych do dyspozycji kuracjuszy i wczasowiczów jest:

 • sala rehabilitacyjna do ćwiczeń zespołowych wyposażona w ATLAS czterostanowiskowy, rowery treningowe, pas wibracyjny, bieżnię mechaniczną, stepper, wioślarz, wanny do hydromasażu
 • sala do ćwiczeń indywidualnych wyposażona w uniwersalny gabinet usprawniania leczniczego UGUL, drabinki gimnastyczne, materace, wyciąg pętli Glissona
 • pomieszczenie do fizykoterapii w którym znajduje się: diadynamik, lampa SOLLUX, laser, krioterapia, magnetronic, aparat do ultradźwięków

Wszystkie zabiegi prowadzone są według wskazań lekarza w zależności od rodzaju schorzeń. Dla każdego uczestnika turnusu rehabilitacyjnego przewidziane są 3 zabiegi dziennie: dwa zabiegi indywidualne i jeden zabieg grupowy.

Podczas turnusów rehabilitacyjnych w ośrodku jest lekarz, a pielęgniarka zapewnia stałą całodobową opiekę medyczną, natomiast specjaliści do spraw rehabilitacji ruchowej obsługują urządzenia rehabilitacyjne oraz prowadzą indywidualne i zbiorowe zajęcia rehabilitacyjne.

Rodzaje dysfunkcji

 • z chorobami neurologicznymi
 • z chorobami układu moczowo-płciowego
 • z chorobami układu pokarmowego
 • z chorobą psychiczną
 • z cukrzycą
 • z dysfunkcją narządu ruchu
 • z mózgowym porażeniem dziecięcym
 • z padaczką
 • z upośledzeniem umysłowym
 • ze schorzeniami układu krążenia
 • ze schorzeniami układu oddechowego

⏩ sprawdź terminy i ceny turnusów rehabilitacyjnych ⏪


⏩ turnusy rehabilitacyjne - Jak zdobyć dofinansowanie PFRON? ⏪


Rezerwacja tel. 52 322 75 83, 519 339 490, 512 419 000
lub e-mail: polonez@msu.pl


Poznaj naszą ofertę

TURNUSY REHABILITACYJNE DELUXE

Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy Polonez w Dąbkach

Przez cały rok oferujemy wypoczynek i rehabilitację nad morzem. Organizujemy i obsługujemy imprezy firmowe, kursy i szkolenia. Zapraszamy do Dąbek.
Ośrodek wypoczynkowy Dąbki
Pokoje nad morzem
Domki letniskowe nad morzem

Kontakt

ORW „POLONEZ”
ul. Darłowska 8, 76-156 Dąbki

Recepcja / Rezerwacje

tel. 94 314 81 10
kom. 519 339 490, 519 339 423, 512 419 000
e-mail: polonez@msu.pl

Organ prowadzący ośrodek

MSU GROUP Spółka z o.o.
Pl. Piastowski 3, 85-012 Bydgoszcz
tel. 52 322 75 83
e-mail: msu@msu.pl